Na początku gry możesz wybrać jedną z trzech klas postaci: Wojownik, Mag lub Paladyn.

Wybór klasy w dużej mierze decyduje o losie bohatera: klasa ma wpływ na inne postacie, a to wpływa na styl gry.

 

 

line wojownik napis


Jego mocną stroną jest zdolność do prowadzenia ogromnej armii i skuteczne dowodzenie wojskiem. Szybki postęp umiejętności i wysokie zdolności przywódcze pozwalają mocno rozwinąć armię wojownika już we wczesnych etapach gry.

Wojownik jest mocno ograniczony w sprawach magii, ale posiada unikalną zdolność do kumulacji szału podczas walki. Częste używanie umiejętności szału, skutkuje więc szybkim awansowaniem smoczego przyjaciela.

 

 

line paladyn napis


Paladyn jest klasą pośrednią pomiędzy wojownikiem i magiem. Na równi posługuje się walką wręcz i sztukami magicznymi.
Specjalizuje się w niszczeniu nieumarłych za pomocą boskiej magii.

Paladyn równomiernie rozwija swoje umiejętności, ale jest specjalistą w badaniu umiejętności umysłu. Dzięki szybkiemu rozwojowi umiejętności umysłu, Paladyn uzyskuje znaczną przewagę w walce z nieumarłymi i demonami.

 

 

line mag napis


Magowie stawiają mądrość i wiedzę nad brutalną siłę. Nie mogą dowodzić ogromną armią, ani też w pełni rozwijać umiejętności taktyczych.

Specjalizują się w magii. Dzieki niej mogą wzmocnić swoją armię i osłabiać wrogie jednostki. Są w stanie wezwać niszczycielską moc żywiołów, a nawet podnosić upadłych wojowników.

Tylko magowie mogą doskonalić najwyższe umiejętności sztuk magicznych. Ponadto badania zaklęć i korzystanie z czarów jest dla nich mniej kosztowne, niż dla innych klas.