Jest to kontynuajcja misji "Królowa Violessa". Po dotarciu do Doliny Śmierci (potrzebna jest do tego Księga Zmarłych, którą znajdziesz w Magicznej Dolinie lub w Wielkim Lesie) udaj się do zamku Nekronom (gdzieś na południowy wschód).

Do twierdzy można dostać się zarówno drogą lądową, jak i morską (niezbędne do tego celu statki sprzedaje przewoźnik na Szarych Pustkowiach, koszt: 10 tysięcy sztuk złota). W przypadku tej drugiej unikniesz uciążliwych walk z patrolującymi krainę potworami. Jeśli bestie te są dla Ciebie zbyt trudne, to tym bardziej nie poradzisz sobie z Karadorem.

– Zaatakuj Zamek Nekronom. 

UWAGA! Umieszczony w wejściu do zamku czarny kryształ, który jest źródłem energii generała. Jeśli marzysz o zwycięstwie w bitwie, musisz go zniszczyć.

Generał Karador

Atak: 20, Obrona: 25, Intelekt: 15, Mana: 200

Czarny Kryształ 20'000 PŻ

649 Szkielety łucznicy, 17 Kościane smoki, 37 Nekromanci, 81 Czarni rycerze, 63 Przeklęte duchy,

125 Wampiry, 1 054 Szkielety, 22 Zombie


– Opuść królestwo śmierci za pomocą którejś z Ksiąg Życia i skieruj się do Doliny Tysiąca Rzek.

Porozmawiaj z Violessą (Stolica elfów), a dowiesz się, że Amelia została zabrana do krainy Orków - Muroku. Trzeba wyruszyć dziewczynce na ratunek.


Odblokowano loty sterowcem!

– Wróć do Grenwortu i odwiedź króla Marka. Oczywiście władca Darionu nie będzie zadowolony z faktu, że dziewczynka wciąż jest więziona - i to przez orków - ale jednocześnie otrzymasz zielone światło na wyprawę do Muroku.


Nagrody: Punkty doświadczenia (4'800exp), nowe jednostki w Zamku Kronberg, możliwości rekrutacji jednostek w Zamku Nekrokom, tytuł Lorda.