Zadanie otrzymasz od Grafa Argusa z Zamku Netvill (zlokalizowanego nieopodal bramy do Grenwortu).
Marzy on o ożenku z piękną księżniczką. Wybranka jego serca musi być koniecznie zaczarowana - co oznacza, że kandydatki należy szukać wśród... żab.

– Udaj się na Błotne Moczary. Idealna kandydatka - Feanora - siedzi na kamieniu w pobliżu głównej siedziby Starej Kwachy (Dom starej wiedźmy). 


PIERWSZY WARIANT:

W pierwszym wariancie decydujesz się wrzucić żabę do worka bez jej zgody, a następnie odstawić ją na Zamku Netvill.
Po chwili pocałunek grafa zmieni żabę w piękną hrabinę. Argus obsypie Cię złotem, ale odmieniona Feanora nie będzie chciała z Tobą więcej rozmawiać.

DRUGI WARIANT*:

Wybierając drugą linię dialogową obiecujesz pomóc Feanorze (ZALECANE). Wątek ten będzie kontynuowany w odrębnej misji "Na ratunek żabom" (z zestawu zadań pobocznych dla Błotnych Moczar).
Feanora nie ma zamiaru spotkać się z Argusem, dlatego też musisz znaleźć inne rozwiązanie problemu miłosnych rozterek władcy Arlanii.


– Wróć do Arlanii.

– Skieruj się do Netvill i przekonaj władcę, żeby zaczął rozglądać się za zwykłymi kobietami. Argus przystanie na Twoją propozycję, ale jednocześnie zażąda od Ciebie eliksiru miłości. Skąd wziąć napój? Najlepiej od wiedźmy.

– Idź ścieżką perowadzącą wgłąb Arlanii i skręć w prawo przy maszynie obrabijącej drewno.

– Odwiedź rezydencję Helgi i porozmawiaj z nią. Wiedźma ukrywa się w jaskini (poznasz ją po wykutej w skale, olbrzymiej trupiej czaszce).
Czarownica ofiaruje Ci pożądany eliksir.

Wskazówka: W grocie roi się od Węży, dlatego przygotuj się do ciężkiej potyczki (niedoświadczony bohater jest bez szans). Niestety na tym etapie gry jest to najłatwiejsze zadanie z dostępnych.

Radzę unikać walki jeśli masz ten sam poziom co wrogowie. Później możesz tutaj powrócić i wtedy rozprawić się z wrogami trudniejszymi do pokonania.

Mi udało się dojść do Helgi zabijając tylko jeden oddział węży.

– Wróć się do Netvill i wręcz Argusowi magiczny napój. Zadanie zostanie zakończone, a Ty otrzymasz nagrodę. Graf otworzy Ci również wejście do podziemi, dzięki czemu będziesz w stanie wykonać misję "Na ratunek żabom".


Nagrody: Punkty doświadczenia (120exp), złoto (2'600g), *misja "Na ratunek żabom".