Misję otrzymasz od Bagaby (po ukończeniu misji "Zniewolenie Bogisa"). Bandyta Brudny Butory ma dług wobec Bagaby, ale nie zamierza go zapłacić.

– Butory ukrywa się w lesie nieopodal siedziby Wściekłego Paladyna. Bandyta złoży Ci podczas rozmowy interesującą ofertę - w zamian za darowanie mu życia, otrzymasz od niego tysiąc złotych monet:


Rzezimieszek chce jednak abyś okłamał Bagabę, zapewniając go o śmierci oprycha.

– Po powrocie do Zamku Mudin przedstaw zmyśloną naprędce historyjkę. Żabołak łatwo łyknie kłamstwo i obsypie Cię złotem.

 

Jeśli nie chcesz kłamać, możesz zignorować prośbę Butorego i zaatakować go zgodnie z planem Bagaby.

Brudny Butory

Atak: 7, Obrona: 5, Intelekt: 2, Mana: 30

162 Maruderzy, 193 Bandyci


Wskazówka:
  Trzeba też pamiętać, że wróg jest bohaterem, czyli może rzucać zaklęcia w trakcie walki. Wyczerpująca walka z Butorym jest jednak opłacalna, gdyż po jej zakończeniu program przydzieli Ci sporo punktów doświadczenia. Nie do pogardzenia jest także pełen złota kufer, którego chronił rzezimieszek.

– Po zabiciu rabusia (wariant z walką) skieruj się oczywiście do Bagaby, aby odebrać główną nagrodę.


Nagrody: Punkty doświadczenia (130exp), złoto (3'500g).

 

UWAGA! Pozostałe zadania z Darionu są w tej chwili za trudne dla Ciebie najlepiej jak przejdziesz na Wyspy Wolności (porozmaiwaj z Rybakiem Kitano  Grenwortu). Na Wyspach zacznij od prostych zadań, a dopiero póżniej zajmij się misją główną "Mapy podziemi" (ponieważ jest wymagająca).