Misję otrzymasz od Starszego Evitda (wioska na południe od zamku).

– Porozmawiaj z Królewski Cierniem, który rezyduje w okolicy jeziora, w południowo-zachodniej części krainy.

UWAGA! Możesz zatakować cierń lub z nim porozmawiać.


Rozmowa:

– W trakcie konwersacji dowiesz się, że Ciernie chętnie zostawiłyby chłopów w spokoju w zamian za lepsze warunki do dalszej egzystencji.

– Wróć się do wioski i porozmawiaj z Evtidem na temat użyźnienia gleby.

– Evtid skieruje Cię do Wilhelminy - kobiety mieszkającej w wiosce. Odwiedź jej siedzibę i porozmawiaj z nią. Wilhelmina pomoże Ci tylko wtedy, gdy uporasz się z Cierniami grasującymi nieopodal jej chaty, czyli wykonasz zadanie"Ogródek warzywny".

– Teraz Kobieta jest gotowa odsprzedać Ci krowę, ale będzie Cię to kosztować aż 500 sztuk złota.

– Jeśli chcesz dokonaj transakcji i skieruj się z powrotem do Królewskiego Ciernia. Porozmawiaj z rośliną i poinformuj ją o przybyciu bydła, które od tej pory będzie użyźniać okoliczną glebę. Zadowolony z takiego obrotu sprawy Cierń obieca nie atakować więcej chłopów.


Walka:

– Przeciwnicy są silni i mogą sprawić sporo kłopotów niedoświadczonemu graczowi (1 Królewski cierń, 57 Ciernie-wojownicy, 4 Ciernie-łowcy).
Należy pamiętać, że wrogowie potrafią tworzyć nowe jednostki z poległych towarzyszy, a Królewski Cierń dysponuje sporą liczbą punktów życia.

– Nieważne którą opcję wybrałeś, na końcu wróć, przekaż informacje Evtidowi i odbierz swoją nagrodę.

Jeśli rozwiążesz zadanie w sposób pokojowy, będziesz mógł rekrutować Ciernie za opłatą (Cierń Łowca i Cierń Wojownik), bezpośrednio u Królewskiego Ciernia.

 

Nagrody: Punkty doświadczenia (50exp), złoto (800g), *możliwość rekrutowania Cierni.