Zadanie to otrzymasz w trakcie rozmowy z Evtidem, ale dopiero po wykonaniu misji "Inwazja cierni".

 

UWAGA! Misja jest długa i wymagająca, dlatego dobrze jest przystąpić do jego wykonania w późniejszej fazie gry. Podczas misji trzeba uważać i dokładnie czytać dialogi, ponieważ łatwo jest nieukończyć tego zadania.

 

– Odwiedź młyn (Wiatrak) i potwierdź chęć zejścia do piwnicy.

– Porozmawiaj z Robertem (młynarzem zmienionym w zombie) – wybierz pierwszą opcję dialogową. Młynarz nie wie jak odwrócić klątwę, odpowiedzi szukaj Szkole Magii.

– Jeśli wybierzesz drugą opcję dialogową: Możesz zaatakować Roberta. Walka nie będzie trudna, ale poza punktami doświadczenia nie przyniesie ona żadnych wymiernych korzyści. Evtid na wieść o wyeliminowaniu ożywieńca zdenerwuje się i odmówi wypłacenia nagrody. Zadanie nie zostanie zaliczone.

Wyjdź z młyna i udaj się do Szkoły Magii (na zachód od młyna po przeciwnej stronie drogi), porozmawiać z Elerio Szywariusem. Dowiesz się, że można uratować chłopa, ale wpierw należy zbadać przedmiot, który wywołał klątwę.

– Wróć do młyna i porozmawiaj z zombie – wybierz drugą opcję dialogową. Przeklętym przedmiotem okaże się pierścień, który aktualnie znajduje się w posiadaniu jednego z bandytów Cuchnącego Morszczuka.

– Jeśli wybierzesz pierwszą opcję dialogową: Znów masz możliwość zabicia Roberta. Jeśli to zrobisz zadanie nie zostanie zaliczone.

Znajdź Cuchnącego Morszczuka. Kryjówka rzezimieszków zlokalizowana jest w północnej części krainy, nieopodal brzegu morza (jeśli nie jesteś w stanie pokonać szwendających się po lesie strażników i dotrzeć tu drogą lądową, spróbuj przypłynąć statkiem do kupienia w porcie).

– Porozmawiaj z Cuchnącym Morszczukiem. Po krótkiej rozmowie okaże się, że bandyta ofiarował pierścień swojej wybrance serca - Rinie (automatycznie zostanie uruchomione zadanie "Dziewczyna wodza Morszczuka").

– Porozmawiaj z Riną i odzyskaj pierścień.Przemieniona w zombie dziewczyna nie ma zamiaru oddać Ci prezentu tak po prostu, musisz przekonać ją umiejętnie wybierając kolejne kwestie.

+ Najłatwiej zrobić to wmawiając Rinie, że miałeś kiedyś taki sam pierścień i jesteś teraz smutny. Dziewczyna zgodzi się żebyście nosili go na zmianę i w ten oto sposób klejnot wpadnie w Twoje ręce.

+ Pierścionek można również nabyć za sto sztuk złota, namawiając jednocześnie Rinę do kupna innej błyskotki, w tym przypadku korali.

– Wróć do Szkoły Magii i zanieś pierścień Szywariusowi. Będziesz musiał uporać się ze strażnikami klątwy.

– Wejdź do inwetarza i kliknij prawym przyciskiem myszy na pierścień, wybierz opcję walki ze strażnikami pierścienia.

Przeklęty pierścień

3 Wredny gremlin i 1 Przyjazny gremlin (PŻ: 64)

1 Duchy, 7 Zombie, 6 Gnijące zombie


Porozmawiaj z Szywariusem o pierścieniu.

– Wróć do młynarza i powiedz do niego słowa: 'Sobius rat kaberian torus' (masz do wyboru wiele opcji ale wybór każdej innej będzie się kończył nieudaną misją). Młynarz przemnieni się z powrotem w człowieka.

– Wróć ponownie do Evtida i porozmawiaj z nim.

 

Nagrody: Punkty doświadczenia (91exp), złoto (1 600g).