Jak osiągnąć jędrną i elastyczną skórę?

16 września, 2022
285
Views

Zwiotczała skóra to problem związany z wiekiem, o który martwi się wiele osób. Ta utrata jędrności może nastąpić niemal w każdym miejscu na ciele, ale najczęstszymi obszarami są twarz, szyja, brzuch i ramiona. Obwisła skóra jest spowodowana kilkoma czynnikami, w tym utratą kolagenu. W tym artykule opiszemy przyczyny wiotczenia skóry i podamy Ci informacje o tym, jak można ją ujędrnić. Nie da się przecież ukryć, że o jędrnej skórze marzy każda kobieta.

Co powoduje, że skóra wiotczeje z wiekiem?

Elastyczna skóra to marzenie każdego z nas. Utrata kolagenu jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego jędrna skóra, którą kiedyś mieliśmy, już nie jest taka sama. Kolagen to najobficiej występujące w organizmie białko, które znajduje się w kościach, stawach i ścięgnach. To właśnie on utrzymuje młodość skóry. Niestety, ale z wiekiem organizm w naturalny sposób traci kolagen. Dotyczy to również elastyny, innego białka odpowiedzialnego za utrzymanie jędrności i napięcia skóry. Kolejny powód, przez który nasza skóra traci jędrność to utrata wagi. Jeśli straciłaś kilogramy, możesz mieć luźną skórę, dzieje się tak, ponieważ rozszerza się ona wraz z przyrostem masy ciała.

Jakie zabiegi kosmetyczne pozwalają odwrócić ten proces?

Jeśli chcesz ujędrnić zwiotczałą skórę, te procedury oferują szybkie rozwiązanie:

  • Peelingi chemiczne — są to mało inwazyjne zabiegi, które poprawiają strukturę skóry. Odbywa się to poprzez usuwanie uszkodzonych komórek skóry z jej najbardziej zewnętrznej warstwy, czyli naskórka. Chociaż peelingi chemiczne są często stosowane na twarzy, mogą być również wykonywane na innych obszarach ciała, takich jak szyja i ręce. Wyniki nie są natychmiastowe i zależą od rodzaju peelingu chemicznego. Rezultaty mogą utrzymywać się do 5 lat, jednak zmarszczki i linie będące częścią normalnego procesu starzenia będą pojawiać się ponownie.
  • Napinanie skóry ultradźwiękami — jeśli szukasz silnego liftingu, wypróbuj ultradźwiękowe napinanie skóry. Fale ultradźwiękowe napinają skórę za pomocą ciepła. Zabieg ten sięga głębiej w warstwy skóry niż resurfacing laserowy. W rezultacie pobudza to produkcję kolagenu, co z czasem prowadzi do wygładzenia i ujędrnienia skóry. Nie ma czasu na rekonwalescencję i chociaż zauważysz natychmiastową różnicę, spodziewaj się, że do 3 do 6 miesięcy zobaczysz najlepsze rezultaty. Aby uzyskać zauważalną różnicę, konieczne może być wykonanie co najmniej trzech zabiegów.

Jędrna skóra jest czymś, o czym marzysz? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z ofertą gabinetu Coco Time Wrocław: https://coco-time.pl/infuzja-magnetyczna-wishpro/, które oferuje profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *