Jak szukać kosmetyków wegańskich w sklepie?

7 czerwca, 2021
694
Views

Tracisz długie godziny na studiowanie składów i coraz częściej spotykasz się z pojęciem „kosmetyk wegański”, a wciąż nie wiesz co to znaczy i jaki jest najlepszy? Krótka analiza produktów rozjaśni nieco, skomplikowaną nazwę i jej właściwości.

Kosmetyki wegańskie, czym są, dlaczego warto stosować?

Wybierając kosmetyki wegańskie mamy pewność, że dany produkt nie był testowany na zwierzętach, ani nie posiada w swoim składzie żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Tutaj warto pamiętać, że składniki odzwierzęce to również np. mleko, jajka czy miód. Zatem wegańskie produkty w swoim składzie będą miały głównie wyciągi z roślin! Będąc na zakupach, warto poświęcić chwilę i dokładnie przeczytać, co dany produkt w sobie zawiera. Możemy zdziwić się jak wiele produktów jest przyjaznych dla czworonogów i środowiska.

Za i przeciw stosowaniu kosmetyków wegańskich

Warto stosować kosmetyki o roślinnym pochodzeniu gdyż:

  • w większości nie mają w sobie silikonów i sztucznych barwników,
  • nie krzywdzą zwierząt,
  • są zdrowsze dla ziemi, opakowanie jest przyjazne dla środowiska,
  • są wytwarzane w etyczny sposób,
  • są bezpieczne dla alergików, dzieci, niemowląt i osób starszych,
  • wspierają zdrowe nawyki.

Wadą w kosmetykach wegańskich jest trudność w przebiciu się na rynek. Wielkie koncerny zalewają lwią część sprzedaży, często umieszczając mylne dla człowieka oznaczenia, mające sugerować nam wegańskie pochodzenie produktu, mimo że produkt taki nie jest. Zatem aby upewnić się, co do jakości należy poświęcić czas na dokładne przeczytanie etykiety, a nie tylko kierować się ceną. Często zdarza się, że produkt najtańszy jest przez nas najczęściej wybierany, ale nikt nie pomyśli że jego atrakcyjna cena jest spowodowana cierpieniem zwierząt i często użyciem dużej ilości chemicznych składników, które są tanie w produkcji, a nieczęsto są niezdrowe dla naszego organizmu.

Zatem wybierając produkty wegańskie w kosmetyce nie tylko dbamy o dobro zwierząt, ale również robimy krok w stronę zdrowszych nawyków, dających nam dłuższe życie. Warto w tym miejscu wspomnieć również, że kosmetyki naturalne mają krótkie składy i proste opakowania, które mają dokładnie informować klienta o produkcie, a nie przykuwać uwagę kolorami i zapachem. Mniej reklam, jaśniejszy przekaz informacji, to klucz którym należy kierować się w sklepie szukając produktów wegańskich.

Marką specjalizującą się w kosmetykach wegańskich jest visplantis.pl

Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *