Peeling enzymatyczny – czy warto stosować

18 maja, 2021
peeling enzymatyczny
591
Views

Peeling enzymatyczny to kosmetyk wspomagający usuwanie martwego naskórka. W odróżnieniu od peelingów mechanicznych nie zawiera w sobie drobinek. Sekretem jego działania są enzymy roślinne. Peeling działa tylko na zewnętrzną warstwę skóry, nie wnikając w głębsze warstwy. Dzięki temu zabiegowi skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych tkanek i kolagenu. Co za tym idzie – staję się wygładzona i naprężona. Dla wzmocnienia efektu, w warunkach domowych można wykonywać go 1-2 razy w tygodniu. 

Kto może stosować peeling enzymatyczny

Ten rodzaj peelingu jest najłagodniejszy. Można stosować go także do skóry delikatnej i wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień. Jednak w przypadku cery problematycznej, z trądzikiem należy skonsultować się z dermatologiem, aby uniknąć zaostrzenia stanów zapalnych. Po zakupie kosmetyku należy przetestować go najpierw na małym fragmencie ciała, aby uniknąć reakcji alergicznej. 

Dlaczego warto go uwzględnić w swojej pielęgnacji

  • jest bezpieczny i nie wywołuje podrażnień;
  • odpowiedni do wykonania w warunkach domowych;
  • usuwa nadmiar sebum (przydatne w przypadku cery tłustej)
  • zmiany widoczne od razu po zabiegu; 
  • doskonale złuszcza martwy naskórek. 

Czym się kierować przy wyborze kosmetyku

Przede wszystkim należy poznać typ swojej cery. Skład peelingów zazwyczaj jest podbierany pod określony rodzaj skóry i posiada inne składniki aktywne. Zawsze warto wybierać kosmetyki z naturalnym składem, pozbawionych silikonów czy alergenów. Peelingi domowej roboty również sprawdzą się świetnie.  Ananas, kiwi, jogurt czy miód – to tylko niektóre z magicznych składników. 

Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *