Peeling enzymatyczny to kosmetyk wspomagający usuwanie martwego naskórka. W odróżnieniu od peelingów mechanicznych nie zawiera w sobie drobinek. Sekretem jego działania są enzymy roślinne. Peeling działa tylko na zewnętrzną warstwę skóry, nie wnikając w głębsze warstwy. Dzięki temu zabiegowi skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych tkanek i kolagenu. Co za tym idzie – staję się wygładzona i naprężona. Dla wzmocnienia efektu, w warunkach domowych można wykonywać go 1-2 razy w tygodniu.
Kto może stosować peeling enzymatyczny
Ten rodzaj peelingu jest najłagodniejszy. Można stosować go także do skóry delikatnej i wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień. Jednak w przypadku cery problematycznej, z trądzikiem należy skonsultować się z dermatologiem, aby uniknąć zaostrzenia stanów zapalnych. Po zakupie kosmetyku należy przetestować go najpierw na małym fragmencie ciała, aby uniknąć reakcji alergicznej.

Dlaczego warto go uwzględnić w swojej pielęgnacji
- jest bezpieczny i nie wywołuje podrażnień;
- odpowiedni do wykonania w warunkach domowych;
- usuwa nadmiar sebum (przydatne w przypadku cery tłustej)
- zmiany widoczne od razu po zabiegu;
- doskonale złuszcza martwy naskórek.
Czym się kierować przy wyborze kosmetyku
Przede wszystkim należy poznać typ swojej cery. Skład peelingów zazwyczaj jest podbierany pod określony rodzaj skóry i posiada inne składniki aktywne. Zawsze warto wybierać kosmetyki z naturalnym składem, pozbawionych silikonów czy alergenów. Peelingi domowej roboty również sprawdzą się świetnie. Ananas, kiwi, jogurt czy miód – to tylko niektóre z magicznych składników.