Skóra skłonna do alergii potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji

21 maja, 2021
601
Views

Zmagasz się ze skórą alergiczną? Wypróbowałaś już tysiące różnych kremów i wciąż męczysz się ze swędzeniem, wysypką i łuszczycą? Idealnym rozwiązaniem dla wymagającej skóry są kosmetyki prebiotyczne.

Czym są kosmetyki prebiotyczne?

Kosmetyki prebiotyczne, jak sama nazwa wskazuje zawierają w swoim składzie szczepy bakterii prebiotycznych. Ich zadaniem jest chronić skórę przed czynnikami napływającymi z zewnątrz, regenerować i wyciszać wszelkie podrażnienia pojawiające się na skórze.

Kiedy stosujemy kosmetyki prebiotyczne?

Codziennie spotykamy się z wieloma bakteriami. Przenosimy je na dłoniach witając się z drugim człowiekiem, chwytając klamkę czy podnosząc produkt z półki sklepowej. Zdrowie naszej cery zależne jest od odpowiedniego mikrobiomu. Kiedy naruszymy jego równowagę, na skórze zaczynają pojawiać się oznaki zaburzenia m in.:

  • trądzik,
  • wysypka,
  • łuszczyca,
  • skóra zaczyna się szybciej przesuszać,
  • występują zaczerwienienia i swędzenie,
  • oraz zwiększa się wrażliwość na zmianę temperatur.

Zapobieganie naruszaniu harmonii mikrobiomu skóry daje nam pewność, że żaden niepożądany mikroorganizm nie zacznie rozwijać się, tworząc stan zapalny naskórka. Utrzymując odpowiednie PH skóry pomiędzy 4,7 – 5,5 sprawiamy, że bakterie mają odpowiednie środowisko do życia. Jednak to nie wystarczy by mieć pewność, że skóra będzie wystarczająco broniona. By odpowiednio rozmnażały się dobre bakterie mieszkające na zewnętrznej warstwie naszej skóry, muszą mieć tzw. prebiotyki, czyli pokarm pozwalający na kolonizację dobrych bakterii.

Gdzie szukać kosmetyków prebiotycznych?

Wiele znanych drogerii, posiada już na swoich półkach kremy dbające o odpowiednią bazę bakterii obronnych, np. seria kosmetyków „Gift of nature” , to produkty posiadające w swojej recepturze nie tylko probiotyki i prebiotyki, ale to również jest to seria posiadająca przystępną cenę. Warto zatem przetestować te produkty na własnej skórze, aby wymagająca skóra zaznała wreszcie ukojenia. Dbając o odpowiednie PH oraz poziom nawilżenia skóry, mamy gwarancję odpowiedniej ochrony i regeneracji. Skóra o którą dba się w odpowiedni sposób starzenie wolniej i daje nam komfort, nawet przy gwałtownych zmianach temperatur i zimnym wietrze.

Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *