Jak zadbać o młody i piękny wygląd twarzy?

29 kwietnia, 2021
1112
Views

Zastanawiasz się jak powinna wyglądać poprawna pielęgnacja twarzy? Chcesz, aby Twoja skóra była młoda, jędrna i błyszcząca? Warto zastosować się do paru rad, aby cieszyć się młodym wyglądem dłużej.

Odpowiednia pielęgnacja, to klucz do pięknej skóry bez zmarszczek!

Najważniejszą kwestią w odpowiedniej pielęgnacji twarzy, jest dobór kosmetyków. Warto poświęcić czas i dokładnie przeczytać składy wybranych produktów, aby wybrać te bazujące na naturalnych składnikach. Należy unikać silikonów, olejów mineralnych, PEG-ów, BHT-BHA i EDTA. Im mniej dziwnych i niezrozumiałych nazw w składzie, tym lepiej.

Krok pierwszy

Zawsze pamiętaj o demakijażu! To najważniejszy krok. Codzienne oczyszczenie twarzy z zanieczyszczeń dnia codziennego, oraz resztek makijażu sprawia, że skóra oddycha i regeneruje się w szybszy sposób. O emulsji micelarnej do demakijażu warto wiedzieć, że oprócz oczyszczenia, uzupełnia również składniki odżywcze budujące skórę. Używając odpowiednich produktów do demakijażu, a nie zwykłego mydła nie dopuszczamy do wysuszenia twarzy.

Krok drugi

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy pamiętajmy o użyciu toniku. Jest on niezbędny do właściwego funkcjonowania skóry, gdyż przywraca odpowiednie jej PH. Skóra oczyszczona, potraktowana tonikiem sprawia że, mamy lepszą bazę pozwalającą na regenerację, odbudowę i nawilżenie warstwy lipidowej skóry.

Krok trzeci

Dopiero teraz można nałożyć krem na twarz. Pamiętajmy, że nakładając krem powinniśmy go wklepywać, wykonując delikatnie okrężne ruchy. Nigdy nie wcieramy kremu, bo tym samym naciągamy skórę, przyśpieszając powstawanie zmarszczek.

Podsumowanie

Pamiętając o tych trzech krokach, możemy sprawić że nasza twarz będzie wolna od zmarszczek przez długi czas. Wybierając naturalne kosmetyki w sklepie szukajmy opakowań o białym tle, niezbyt krzykliwym, np. marka bishojo. Produkty kosmetyczne o krótkim składzie to właściwy wybór, dający nam pewność że składniki mineralne, które mają wnikać w głąb skóry, a co za tym idzie w głąb naszego organizmu, są dla nas w pełni bezpieczne. Wyrabiając w sobie nawyk oczyszczania, tonizowania i odżywiania skóry dajemy sobie szanse na długie i zdrowe piękno.

TAGI:
·
Kategoria artykułu:
Pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *